Server IHNED.cz poskytuje čtenářům odkazy na různá zajímavá doporučení. Tak například bankéři z Morgan Stanley upozorňují, že se mají eura prodávat a nakupovat ruské rubly, dolary a jeny. Den předtím zase upozorňuje Jim Rogers, že euro je naopak třeba nakupovat.

I když se normálně nezabývám světem rubrik typu osobních, podnikových či spotřebitelských financí, tentokrát si neodpustím pár poznámek, které jsou určeny laikům, kteří možná mohou být podobnými titulky zaskočeni.

1. Každý finanční velkoobchodník má pochopitelně svoje zájmy a říká věci také proto, aby se pokusil pohnout trhem směrem, kterým potřebuje a který se zrovna jemu hodí.

2. Názor ani jedné banky se slovem Morgan v názvu nepředstavuje nic, před čím by si měl obyčejný člověk obdařený selským rozumem sedat na zadek. Reputace J.P.Morgan je přitom o něco lepší než Morgan Stanley, ale stačí se podívat, jaké investice tyto banky doporučovaly (a samy dělaly) třeba v letech 2006 či 2007. J.P.Morgan přežila bez státní záchrany (i když bez záchrany ostatních hráčů by asi nepřežila), Morgan Stanley přežila díky státem organizované fúzi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru