Dnešní otázka vychází z tohoto mého komentáře, který se týká hledání příčin toho, proč česká ekonomika neroste, zatímco se okolním zemím daří.

Mimo jiné v něm píši:

"Vzhledem k tomu, že hlavním faktorem našeho hospodářského poklesu je poměrně radikální pokles poptávky domácností a jejich prudce zvýšená spořivost, pak je zřejmé, že český problém se jmenuje nedostatek důvěry."

Někteří ekonomové však tvrdí, že úspěch emise vládních dluhopisů pro občany ukazuje, že lidé vládě věří. V tom případě ale musejí být příčiny nedůvěry spotřebitelů jinde. Co o tom soudíte vy? Proč česká ekonomika neroste?

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru