Otázka pro dnešní debatu stojí takto. Kdy jste v posledních řekněme pěti letech pořádně spletli?. Co jste podcenili? Co jste přecenili? Jakých chyb jste si jako ekonomové vědomi? Politici – čeští obvzláště – chyby nikdy nepřiznají. Dovedou to ekonomové? Humor, sebeirionie i nadsázka v příspěvcích jsou samozřejmě vítány.

Za sebe bych řekl, že jsem příliš zdůrazňoval, že do pomoci Evropě se nemá plést MMF. Nebo jsem asi příliš propagoval fiskální kompakt, který je zjevně příliš rigidní a centralistický (to ale nebyl důvod, proč ho česká vláda odmítla).

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru