Česká republika si v současné době půjčuje na trzích rekordně levně, nikdy nebylo pro stát tak výhodné vzít si úvěr. Zdá se, že je to v české společnosti a politice považováno za svého druhu tabu, ale není právě teď logicky vhodná doba pro to, aby si stát vzal velké, levné a dlouhodobé úvěry a masivně investoval do infrastruktury a dopravních staveb?

Jednou si stát stejně bude muset půjčit a do rekonstrukce všech těchto sítí investovat. Mezi ekonomy je zastáncem této teorie například bývalý americký ministr financí Larry Summers, který tohle říká již delší dobu.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru