reklama

ThinkTank

V ThinkTanku HN se setkávají osobnosti byznysu i veřejného života s pevným postojem a silným názorem. Komentují aktuální události, na zásadní otázky poskytují jasné a vybroušené odpovědi. 250 znaků řekne vše.

Odpovědi osobností na otázku

Průzkumy volebních preferencí zatím ukazují, že se koalici KDU-ČSL a STAN nemusí podařit překročit desetiprocentní hranici hlasů nutnou pro vstup do sněmovny. Sílí hlasy volající po tom, aby se koalice rozpustila a lidovci kandidovali jen s podporou Starostů, takže by jim pro získání poslaneckých křesel stačilo překročit pětiprocentní hranici.

Průzkumy bych zrušil... Lidi se pak nerozhodují podle sebe, ale podle "šancí". Zajímalo by mne, jak by dopadly volby, před nimiž by žádné průzkumy neprobíhaly. Ta koalice je dobrá a to, jak se KDU-ČSL rozhodne, odpoví na otázku, zda na ni dozrála.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Od samotného začátku všech terapeutických výcviků nás důrazně varovali před udílením jakýchkoliv rad a co se pamatuju, měli pravdu. Věřím, že lidovci i beze mne se rozhodnou. Přál bych nám, aby se rozhodli dobře.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Těžká otázka. Rozum velí předvolební koalici zrušit, srdce a instinkt velí vytrvat. Snad i v tomto případě platí, že odvážnému štěstí přeje.
Petr Kolář Petr Kolář
bývalý diplomat
Nezbývá než vydržet, ledaže by se chtěl nějaký nový lidovecký lídr pustit do bitvy o pětiprocentní hranici.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Jestli lidovci neotočí, tak jsem papež.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Ne, rušit by ji neměli, měli by se věnovat věrohodné image a dobrým vztahům mezi sebou.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Řekla bych, že začít váhat během jízdy po napjatém laně (možná nad propastí) je horší než s odhodláním dojet - i když je otázkou, co jezdce na druhé straně čeká.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Rozhodnutí pro koalici bylo správné, pokud chce KDU překročit svůj stín a nebýt navěky jen stranou oscilující na hranici vstupu do Sněmovny. Možná by však nebylo špatné začít dělat nějakou kampaň, jeden cukrkandlový spot je poněkud málo.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Volební koalice KDU-ČSL a STAN se do Sněmovny dostane bez problémů. Běžné dotazníkové modely průzkumů volebních preferencí je prostě "nemohou vidět". Klídek.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
KDU-ČSL se již rozhodla, takže ústup na slabší pozici bude vnímán jako přiznání porážky před vlastním testem. Podle mne teď nezbývá vedení strany, má-li zůstat důvěryhodným, nic jiného než v nastoupené cestě pokračovat. Věc ještě není docela ztracena
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Obávám se, že žádný průzkum nezhodnotil existenci koalice, která byla snem mnoha obnovných proudů posledních dvaceti let. STAN je fenomén komunální a tam se nepromítají běžné parlamentní průzkumy. Nicméně: Verzi pouhé podpory jistě odpovědně zváží.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Přítomnost KDU ČSL ve sněmovně pokládám za důležitou. Společnou kandidátkou se starosty činí svůj úspěch ve volbách velmi nepravděpodobným.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Celý koncept toho, čemu se u nás říká "koalice", mi od počátku připadá poněkud zvrácený. I proto bych tuto koalici nikdy nevolil. Ale jak se na to dívají jejich voliči, to je jejich věc a je mi to celkem jedno.
František Fuka František Fuka
publicista
Přeposlat
Diskuse

Nejčtenější komentář

Citát dne

Ti, kdo odcházejí studovat na Západ, se vracejí jako dobrovolní agenti... Namísto aby pracovali pro zájmy naší země, slouží zájmům zahraničních firem.

Recep Tayylp Erdogan

- turecký prezident
reklama

Žebříčky NejčtenějšíaNejoblíbenější

ThinkTank

Do voleb zbývá jeden měsíc. Jaký výsledek očekáváte a jaký by vás naopak překvapil?

Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Andrej Babiš, už opět jako plnohodnotný vlastník médií, umožní vytvoření vlády metodou Kaczyński.
František Fuka
František Fuka
publicista
Vyhraje Babiš, samozřejmě. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby na celé čáře vyhrál "Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI...
Michal Horáček
Michal Horáček
producent a textař
Neznám snad větší šarlatánství, než je prognostika. Rozmnožovat je nebudu.
reklama
reklama