Jste připraveni na tvrdý brexit?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Hard brexit mi nevadí, dopadne jenom na Brity. Ale pro nás všechny by bylo lepší, kdyby k dohodě došlo.
Když bude Británie v hard přechodu, bude nervózní a podrážděná a o to nikdo nestojí a navíc do Prahy přestanou jezdit chlapci zapíjet svobodu.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Patřím mezi menšinu, která brexit uvítala a dnes i tu (asi) super-menšinu, která by dala přednost jeho tvrdé, protože jedině čisté podobě.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Doufejme ještě, že k tvrdému brexitu nedojde, zejména kvůli dalším vztahům evropského kontinentu a Británie. Zvláštní obavy z něho nemám a osobně se mě sotva dotkne. Našemu hospodářství by ublížil, dokonce možná více než jiným zemím, ale sneseme to.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Mně osobně se žádný brexit nijak nedotkne, ale považuju ho - zvlášť ten tzv. tvrdý - za velmi špatnou zprávu pro Evropu, zato za skvělou zprávu pro Rusko. A z toho mě jímá hrůza.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Na to nemůže být připraven nikdo. Bude to spíš tvrdé poučení do budoucna.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Dotýká a dotkne se to i celé Evropy a tedy i Česka. Ale tak to je. Nic na světě nelze dělat izolovaně! Mám obavu ze zmatku uvnitř Británie, z rozdělenosti a zcela neprůhledných zájmů stran a politiků. To ničí úroveň, ke které jsme všichni vzhlíželi.
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu za TOP 09
Na možná chaos,který by tvrdý Brexit znamenal,se úplně připravit nedá. Ale můžeme se snažit aspoň v některých oblastech škody a rizika snížit. Myslím, že se bude (úspěšně) hledat jiná cesta, už je fakt čas i na této alternativě intenzivně pracovat.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Nejsem, ale on nebude.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Tvrdý brexit a následný chaos by jistě udělal radost především Rusku a Číně. Proto mám obavy z jakéhokoli rozklížení evropské federace. Myslím, že Evropa se nyní musí snažit zachránit, co se zachránit dá. A myslím, že Britové už to ví taky.
František Fuka
František Fuka
publicista
V minulých měsících jsem se snažil užít si Británie co nejvíc, abych se bez ní po Brexitu snáze obešel. Ale stejně si myslím, že se to nakonec odloží, nebo nějak jinak divně "skorovyřeší". Obavy mám z fungování finančních služeb Revolut a Curve.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru